کی فکرش رو می کرد که بعد از اون پستی که نوشتم تو از گوگل تشکر کردم، حالا با فاصله ی خیلی کمی باید بیام این جا و یه پست بنویسم و بگم: «خدا لعنتت کنه گوگل».

فکر کنم حداقل پنج سالی باشه که سرویس ریدر گوگل، جز مهم و لا ینفکی از زندگیم شده بود. روزی نبود که یکی دو ساعت رو باهاش نگذرونم. روزانه مطالب جدید بیشتر از دویست تا سایت و وبلاگ رو باهاش چک می کردم و مهم ترین و شاید تنها منبع اطلاعاتی من توی اینترنت بود. حتی وقت هایی که پای کامپیورتر هم نبودم و می خواستم در جریان اخبار روز یا مطالب علمی تو زمینه های مورد علاقه م قرار بگیرم، از نرم افزارش توی گوشیم استفاده می کردم.

همیشه به دیگران توصیه ش می کردم و کلی ازفوایدش می گفتم. زندگی بدون گوگل ریدر رو حتی تصور هم نمی کردم. اما کاری رو که گوگل پارسال با ریدر کرد، امسال قراره تکمیل کنه. چند روز پیش وقتی وارد ریدرم شدم، با پیغامی مبنی بر تصمیم گوگل بر تعطیلی ریدر تا اول جولای مواجه شد. واقعا شوکه شدم. آخه چرا. خدا لعنتت کنه گوگل. من نمی دونم به چی فکر می کنی، نمی دونم توی کله ت اصلا مغزی هست یا نه، ولی می دونم که قلبت سنگه.

بعد از اون اتفاق و اون پیغام، چاره رو در فراموش کردن ریدر دیدم. می دونم که چیزی نمی تونه گوگل رو از این تصمیمش منصرف کنه. از همون روز شروع کردم به جستجو برای  پیدا کردن یه جایگزین. تا به حال نزدیک ده مورد رو بررسی کردم و در نهایت به دو گزینه ی نهایی رسیدم. اولی «نت وایبز» هست. سایت خوبی هست ولی جای کار داره. ما به خاطر کارکردن با گوگل ریدر توقعمون کمی بالاس و امیدوارم که روز به روز کامل تر هم بشه. گزینه ی بعدی «فیدلی» هست که اینترفیس خیلی خوبی هم داره و نرم افزار موبایلش هم از خیلی وقت پیش ساخته شده بود و کار کردن باهاش لذت بخشه. خود مدیران فیدلی هم شرایط رو به خوبی درک کردن و خودشون رو برای پذیرایی از دیوانگان گوگل ریدر آماده کردن و همون طور که گفتن تمام تلاششون رو دارن می کنن تا جای خالی ریدر رو برای کاربران پر کنن.