چهار سال پیش یه عده انتخابات رو باختن، زمین و زمان رو به هم بافتن. آه و فغانشون گوش آسمون رو کر کرد. همه چیز رو زیر سئوال بردن. نظام و رهبرش رو به هیچ فرض نکردن. پیروزی ملت رو به کامش تلخ کردن. چهار سال بعدش رو جز به فحاشی و عقده گشایی نگذروندن. چی؟ تبریک به ما پیروزهای انتخابات؟ هه!!!

حالا چهار سال بعد ما انتخابات رو باختیم. اولین کاری که کردیم به دوستای پیروزمون تبریک گفتیم. تو دلمون هم چیزی جز خوشحالی بابت حماسه ی خلق شده چیز دیگه ای نیست.

کلا اون قشر از جامعه باید یه بازنگری ای در مورد خودشون داشته باشن. یه جای کارشون می لنگه.

از یه چیزی خیلی خوشحالم، اونم این که حداقل برای چهار سال، به عنوان کسی که بخش عمده ای از زندگیش رو تو فضای سایبری می گذرونه، هر روز مواجه نیستم با آدم هایی که با وقاحت تمام رئیس جمهور کشورم رو به باد فحش و ناسزا بگیرن، و غرورم رو جریحه دار کنن. چرا که اتفاقا اکثریت فضای سایبر هم در اختیار همین گروهیه که خودش رو پیروزتر می دونه.

ما پیروزیم. مایی که با هم رفتیم پای صندوق، با هم رای دادیم. بعدش با هم رفتیم استخر. اما هیچ کدوممون با هم هم رای نبودیم. ما که متحدیم.

یه چیز دیگه این که بعضی از رفقا که ادعای روشن فکری و درک و شعور بالا دارن ولی با افتخار در مورد دو دلیشون برای شرکت در انتخابات صحبت می کنن، باید خجالت بکشن از اون کسی که من فکر می کردم که چه آدم ساده و خامیه، ولی وقتی ازش پرسیدم که مگه نمی گید تقلب شد و اگه قرار باشه پیروز واقعی باشید، بازم تقلب می شه، پس چرا شرکت می کنید؟ جواب داد که اگر شرکت نکنیم و پیروز نشیم و تقلب نکنن که هرگز نمی تونیم به این متقلب ها بگیم متقلب.

حالا که هنوز بعضی از دوستان حرف از تقلب می زنن:
دو حالت داره. یه موقعی شما اتفاقاتی رو می بینید که نشون دهنده ی تقلب هستن و نتیجه می گیرید که تقلب شده و ادعای تقلب رو مطرح می کنید. یه موقعی شما از نتیجه ی انتخابات راضی نیستید و ته دلتون آرزو می کنید که تقلب شده باشه تا واقعیتی که باش رو به رو هستید، یعنی شکست، حقیقت نداشته باشه. برای همین به هر چیزی که می نگرید اون رو نشونه ای از تقلب تصور می کنید. در این حالت دوم شما هیچ وقت متوجه حقیقت نخواهید شد. چون حقیقت شما تابع واقعیتتونه، یعنی شکستی که رخ داده، شکستی که هیچ وقت به پیروزی تبدیل نمیشه. حالا ما هی بیاییم و به شما بگیم تقلب نشده.

بعد اون وقت یه سوال. این دفعه چرا تقلب نکردن؟ یعنی اگه چارسال دیگه اینا کاندیدشون رای نیاره و باز بیان بگن تقلب شده، یعنی اینقدر میزنمشون تا خون بالا بیارن.